Sylvsmidja – Sølje i hvitt sølv, Namdal

En vakker sølje i hvitt sølv, laget spesielt til Namdalsbunaden. Denne typen sølje kalles bursølje eller bursring, og har vært i bruk i Trøndelag i flere hundre år.

Søljeringen festes øverst på skjorten og er dekorert med graverte detaljer. Vedhenget består av spirformede løv og det karakteristiske solhjulet – et kjennetegn ved trøndersk bunadssølv.

Dimensjoner: 38 x 120 mm

kr 1658,-

Varenummer: 230400 Kategori:

Velkommen til vår nettbutikk med Bunadssølv fra Sylvsmidja. Vi lagerfører alt bunadssølv fra Sylvsmidja til alle distrikter i Norge.  Det gjør at vi kan sende det meste samme dag og det er knapt noen som lagerfører ALT av bunadsølv fra  Sylvsmidja. Vi har alltid gratis frakt over 900,- fra vår nettbutikk (79,- i fast fraktpris på bestillinger under 900,-) AS Sylvsmidja Sylvvareverkstad har produsert bunadsølv i egne lokaler på Voss siden 1940. Selskapet er i dag Noregs ledende produsent av bunadsølv, og produserer sølv til alle landsdeler. Sylvsmidja produserer også Gullsmed Frisenbergs mange gamle tradisjonsrike søljer, som feks Kronesøljene og veskelåsen.

Del dette produktet med venner